Solné lampy na USB

Solná lampa USB barevnáSolné lampy pocházejí z rozsáhlých depozitů himalajského masivu. Tato ložiska vznikala ve stejné době jako samotné Himaláje. V průběhu geologického procesu, kdy jeden ze superkontinentů narazil na druhý došlo k masivnímu vyvrásnění. Mořská voda, která stála tomuto pohybu v cestě byla na některých místech zachycena do přírodních nádrží a odříznuta od okolních vodních zdrojů. Jezírka postupem času vyschla a vytvořila solná ložiska. Protože Himaláje stále rostou, solné doly se mnohdy paradoxně nacházejí ve vysokých nadmořských výškách, přestože jednou byly součástí moře.

Himalajská sůl je unikátní materiál. Obsahuje různé oxidy kovů, které ji barví do příjemných teplých barev od odstínů světle oranžových až k tmavě červeným. Díky tomu, že je průsvitná našla využití ve výrobě lamp a svícnů.
Solné lampy na USB jsou příjemným doplňkem interiéru, jejich světlo je teplé a měkké. Solné lampy mají také  léčivé vlastnosti. Zahříváním solných krystalů se z lampy uvolňují záporné ionty, které jsou důležité pro stabilitu vzduchu v místnosti. Záporné ionty dokáží pohlcovat škodlivý elektromagnetický smog jinými slovy pozitivní ionty. Pozitivní ionty vznikají v okolí televizorů, rádií ale hlavně počítačů. Pozitvní ionty mají špatný dopad nejen na naše zdraví, mohou také negativně ovlivňovat psychiku člověka.

Solná lampa na USB

Solná lampa na USBSolná lampa do USB konektoruSolná lampa s proměnlivým světlem

 

Solné lampy zakončené USB konektorem můžeme zapojit přímo do počítače, záření je tedy ihned eliminováno. Díky diodě lampa spotřebovává jen málo energie a je tudíž šetrná k životnímu prostředí. Lampa má dřevěný podstaveček proti oděru, není nutno ji podkládat podložkou.  Lampičky s běžnou diodou vydávají příjemné oranžové světlo, lampičky s barevnou diodou střídají barvy od zelené přes modrou až k fialové a budou se líbit hlavně dětem.

Solná USB lampička je pěkný dárek, který osloví každého člena rodiny bez rozdílu věku.

Comments are closed.